2176

- Chodź na spacer - powiedziałam do Prezesa i oboje zastygliśmy w niemym przerażeniu.
Gdyż mnie się takie koncepty zasadniczo nie imają. A tu niespodzianka. Poszliśmy.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, że odwykliśmy wszyscy od zimy, więc te kilka stopni poniżej zera dały nam popalić. Szczególnie że okoliczne pola, lasy i łąki nie posiadają właściwości miejskich zabudowań, więc temperatura odczuwalna zdecydowanie niższa.
Szliśmy sobie uliczkami naszej dzielni, komentując zapamiętale wszelkie zabudowania (gdyż oboje jesteśmy od lat paru fanami zabudowań jednorodzinnych i nie przepuszczamy okazji do burzliwej dysputy) i dotarliśmy w końcu do jednego z moich ulubionych domów. Od samego początku myślę, żeby zrobić zdjęcie i Wam pokazać, ale jakoś do tego nie doszło. A skoro dziś na nogach, to nie myśląc wiele wyciągnęłam telefon i...


Odpowiadam na niezadane pytanie: tak, tam są okna. Widać je, gdy się stanie na drugim końcu budynku. Między oknami a żywopłotem jest jakieś 40 cm prześwitu. Nie wiem czy na całej długości domu.

Zdjęcie zrobiłam w ostatniej chwili. Pstryknęłam, bramka się otwarła i z posesji wyszli państwo z pieskiem na spacer. Nie zastanawiając się wiele, wcisnęłam telefon w kieszeń i udawałam, że mnie tu nigdy nie było.

Nie umiem tego skomentować i jestem zafascynowana od pierwszego wejrzenia.

A tak w ogóle, to hapynujer. Będzie dobrze, nie martwcie się. Ludzkość ma niewiarygodną wolę przetrwania i jest twardsza niż karaluchy. Postarajcie się po prostu być szczęśliwi i lubić siebie samych. Reszta się jakoś ułoży. Serio, serio.

Komentarze

 1. może mają tam łazienkę z oknem wtedy odpada koszt roletki albo pokoje dzieci które chcą mieć mrocznie bo komputery albo sypialnie a że lubią odrobinę dreszczyku to mają niby zasłonięte a jednak widoczne :D no więcej pomysłów nie mam u nas widzę podobne miejsce ba zakładałam tam roletki choć wydawały się zbędne no ale co klient płacił ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrobina dreszczyku mnie rozczuliła :)

   Usuń
 2. Zdjęcie z nagłówka, to również Twoja okolica? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachody muszą wyglądać bajecznie :)

   Usuń
  2. Wschody. Zachody są po drugiej stronie ;)

   Usuń
 3. Lubią widzieć zielone za oknem:) Trzeba było spytać:)


  Mam nadzieję, że będzie dobrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie, którzy robią coś takiego, przerażają mnie :)

   Usuń
 4. zaiste, niezbadane są pomysły ludzkie!!!
  (a tu, chwilowo 'tu' oznacza Góry Sowie, ŚNIEG)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie myśleli że rośliny zawsze będą małe :) Poprzedni właściciele naszego klocka posadzili metr od domu modrzew i sosnę która dodatkowo rysowała gałęziami za każdym wjazdem autka a świerk pod drutami energetycznymi zapewniający nam w wietrzne dni atrakcje w postaci braku prądu :)
  Ponadto protestuję, przeciw dyskryminowaniu mnie w postaci - chcesz opublikować komentarz udowodnij że nie jesteś robotem !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam na to wpływu, Gabrysiu. Ale mogę zadzwonić i osobiście połączyć się z Tobą w bólu :)

   Usuń
 6. Cóz - postawili zdecydowanie na maksymalny metraz lokalu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam oko - to nic, że ślepe! ;)))))))))

   Usuń
 7. Pasiasta Pigmejka4 stycznia 2016 15:48

  Dałabym sobie palca uciąć, że to uliczka w Bujakowie k. Mikołowa. Zresztą, gdzie by to nie było, płotek fajny. Dla mnie każdy płot jest fajny, z racji, że całe swoje życie mieszkam w bloku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat nie koło Mikołowa, ale pewnie takie widoczki zdarzają się wszędzie. Poza tym znakomicie Cię rozumiem. Jak powszechnie wiadomo, jestem domofanką i domofilką :D

   Usuń

Prześlij komentarz