2429

No to mamy szczęśliwy finał - udało mi sie pozyskać numer konta bankowego, na które można zawsze (nie tylko w ramach mojej skromnej akcji) przelewać środki dla naszych dużych dzieci. Ba! Mało tego! Na to konto można również przekazać swój 1% podatku, o czym pozwolę sobie przypomnieć Wam w okresie rozliczeniowym. Jak zapewne podejrzewacie, ośrodek jest Organizacją Pożytku Publicznego, w związku z czym - hulaj dusza, piekła nie ma.

W kuluarach toczy się nadal współpraca (nasza z ośrodkiem). Zakończyłam dziś zbieranie pieniędzy i popołudniu przeleję je dzieciakom. Uznałyśmy bowiem z panią kierownik Jolą, że ona sama najlepiej zagospodaruje to, czego nie zdążyłam wydać. A mówimy o kwocie niebagatelnej, bo ponad 4000 złotych! Oprócz tego wciąż jeszcze zbieram nagrody rzeczowe. Część mam w domu, część już do mnie gna i w końcu część się zapowiedziała. Gdy już zbiorę wszystko, kopnę się do Chorzowa, by przekazać dobro we właściwe ręce. Pomagam też ośrodkowi, odkrywając przed nim tajniki zakupów w rodzimym serwisie aukcyjnym, gdyż albowiem proponuje on ceny godne i wygodne, a przy tym niewygórowane.

Dokonałam również wywiadu środowiskowego z panią kierownik na temat jej możliwości pozyskiwania środków finansowych od sponsorów. Z radościa przyjęła mój pomysł, aby skontaktować ją z człowiekiem, którego zdolności do tych śmiałych czynów zawsze obserwowałam niemal bez tchu. Nie mam pojęcia, jak on to robi, kogo głaszcze, a kogo bije, ale ma power i potrafi zapewnić warunki dzieciakom, którymi się opiekuje. Zamierzam mu się przypomnieć oraz poprosić, żeby nauczył tej nieustępliwej skuteczności naszą panią Jolę. Ufam, że nie odmówi, bo fajny z niego gość. Kolorytu sytuacji dodaje fakt, że mają do siebie jakieś 500 m. A zatem mogą spotykać się bezkosztowo.

Korzystając z okazji zanoszę serdeczne i ciepłe podziękowania:
- Izie Ryngert z Wołomina,
- Iwonce Guni z Gdyni,
- Eli Ludwiczak-Owczarek z Pecnej
i Ani Zygmontczuk z Poznania.
Pięknieście się sprawiły, dziewczyny! Wasza forsa niebawem pogalopuje do ośrodka.

A teraz konkrety.

Darowizny przekazujemy na numer rachunku: 25 1050 1243 1000 0023 3494 4515.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Chorzowie 
ul. Czysta 7 
41-500 Chorzów
KRS 0000340997
KONIECZNIE z dopiskiem: "na  potrzeby OW-DDP"  (Ośrodek Wsparcia - Dzienny Dom Pobytu).
Dopisek jest ważny, ponieważ pod tym kołem PSONI "wiszą" trzy instytucje, a naszym dzieciakom najtrudniej pozyskać pieniądze.

Pani kierownik Jola uruchomiła także zbiórkę na SiePomaga (klik). Dziś ośrodek został już zweryfikowany, akcja jest widoczna i można ją zasilać.

PAMIĘTAJCIE!!!
Nie istnieje coś takiego, jak za mała kwota. Jeśli w Waszych możliwościach leży przelanie dzieciakom 5 czy 10 zł - zróbcie to. Nikt nie zamierza oceniać niczyjej zasobności portfela - cieszymy się wszyscy z każdego otwartego serca.  A poza tym... ziarnko do ziarnka, a będzie kokosza. Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam: za dychę szarpiemy paczkę gumnianych zabezpieczeń na ręce i kto nam zabroni.
Ahoj, przygodo!

Komentarze

Prześlij komentarz