2457


Ponieważ okres rozliczeniowy w rozkwicie, chciałabym Wam przypomnieć o fajności niewrzucania do jednego wora 1% swojego podatku, bo można przeznaczyć go na coś sensownego w miejsce dokarmiania głodujących ministrów. Gdybyście akurat nie mieli pomysłu na rozporządzenie tą częścią Waszego majątku, przedstawiam kilka propozycji.


Od lat, niezmiennie podopieczny naszych serce związanych Macierzyństwem bez lukru. Dla tych, którzy są tu nowi i nie znają tej części mojej bujnej osobowości – Mikołaj choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA I), jest dzieckiem zjednoczonym z respiratorem. Piszemy dla niego książki i organizujemy różne eventy, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy choćby na to, żeby nasz podopieczny mógł w miarę normalnie żyć, co w jego przypadku obejmuje np. wychodzenie z domu (niedawno zrzucaliśmy się na worek ambu). Mikołajkowi można pomóc wypełniając formularz w następujący sposób:
KRS 0000037904 (cel szczegółowy: 13401, Kamiński Mikołaj).

Również choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA I) i jest dzieckiem zjednoczonym z respiratorem. Jego rodzice czynnie i podziwu godnym samozaparciem walczą o dostępność dla dzieci z SMA leku Nusinersen (nazwa handlowa: Spinraza), który powstał niedawno i nieprawdopodobnie wpływa na stan osób z tą rzadką i ciężką chorobą. Gosia, mama Precla, jest jedną ze współautorek MBL. Preclowi można pomóc wypełniając formularz w następujący sposób:
KRS 0000270809 (cel szczegółowy: 7012, Bończak Szymon).

King Kong.
King Konga znamy dzięki aktywności internetowej jego taty – Ojca Karmiącego, który na własnym przykładzie pokazuje, jak czerpać pełnymi garściami szczęście z relacji z osobą z Zespołem Aspergera i jak pięknie żyć z innymi ludźmi, gdy los przydzieli ci obserwację z wewnątrz problemów ze spektrum autyzmu. Sebastian, tata King Konga, jest jednym ze współautorów MBL. King Kongowi można pomóc wypełniając formularz w następujący sposób:
KRS 0000037904 (cel szczegółowy: 9124, Łukomski Julian Sebastian).

Nasze duże dzieci – zapomniane przez system osoby po 24. roku życia z różnego rodzaju problemami. Nikt ich nie chce i nikt ich nie widzi, bo tak jest wygodniej. Ale oni istnieją! Pieką pizzę, robią piękne bukiety, uprawiają sport lub choćby tylko przebywają z innymi ludźmi. To my, nie pierwszy zresztą raz pomagamy im wyjść z więzienia czterech ścian. Pomyśl, jak czułbyś lub czułabyś się spędzając CAŁE ŻYCIE wpatrzony / wpatrzona w tę samą kropkę na suficie. A potem wyobraź sobie, że doroślakom można pomóc wypełniając formularz w następujący sposób:
KRS 0000340997  (cel szczegółowy:  OW-DDP).

Lecznica Ada w Przemyślu, a właściwie Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Piękne miejsce, wspaniali ludzie o wielkich sercach i wyjątkowi podopieczni, którym pomagaliście wspólnie z nami z okazji naszego ślubu w zeszłym roku (PAMIĘTAMY – wpisujcie miasta!). Doktor Fedaczyński, którego ostatnio publicznie pomówiono, bardzo cierpi z tego powodu, ale zamiast się szarpać, postanowił zbudować… psie miasteczko (na Facebooku jest dostępny film, w którym o tym opowiada). Moje serce od lat jest w Przemyślu. Adzie można pomóc wypełniając formularz w następujący sposób:
KRS: 0000313847 (Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych).

Zresztą… na co nie przeznaczylibyście części swojego podatku, na pewno zrobicie dobrze. I świadomie. I mądrze. I z sercem. Bardzo zachęcam. POMAGANIE JEST SEXY!

Komentarze