2224

Możecie się śmiać, ale zmiana w wyglądzie psa rzuca się w oczy po trzech dniach. I wcale nie chodzi o to, że nagle zgrubł. On urósł! Biedny Lesiek. Co sobie myślał?! Człowiek przy pierwszym dziecku każdego gatunku zachowuje się jednak głupkowato. Dobrze, że refleksja na mnie spłynęła zaledwie po miesiącu. A powinnam była pamietać o radzie mojej położnej: nikogo nie słuchaj, rób jak uważasz, wtedy będzie dobrze.

Dziś Dzień Czyszczenia Pieca. Leśniewski pomaga z dużym zaangażowaniem, więc Eduś się nażarł i szaleje. Normalnie ma pod górkę, bo pies aportuje wszystkie jego zabawki, najchętniej z całym kotem. Teraz nareszcie może aportować sam. Muszę częściej organizować takie rozrywki, czyli ktoś z domowników znika z Leśkiem, a ja poświęcam maksimum uwagi mojemu małemu kotku. On i jego skromność po prostu nie są w stanie przebić się przez energetyczny wulkan psa. Oby się wreszcie zrobiła wiosna, to będą mogły wszystkie spędzać w ogrodzie czas nielimitowany.

O, wrócił i robi bardachę. Z wiatrołapu dochodzą mnie okrzyki: "stój, ty uparty diable". O, matko, wniósł aromat mokrego psa. Oraz wlazł na mnie i udaje, że spał tu od godziny! Idę szukać ciepłej wody.

Komentarze

 1. Pewnych niedogodności i różnych psot wieku szczenięcego nie da się uniknąć. Ale piesek w domu z ogrodem wręcz niezbędny jest. Zaanonsuje gości z odpowiednim wyprzedzeniem, sprawdzi się też w utrzymaniu czystości - z dużą dokładnością odkurzy wszystkie okruszki ciasteczek, które przez nieuwagę spadły na taras lub
  trawnik. Jest do kogo pogadać czasem - nie skrytykuje, nie będzie oceniał, ogrzeje zbolałe plecy na kanapie. A cała reszta to pikuś w porównaniu do korzyści. Okres od wiosny do jesieni jest najlepszy, piesek wybiegany,szczęśliwy, w domu tylko posiłki i spanko. Koty będą chodzić własnymi ścieżkami, no chyba że z Lesiem stworzą mały gang - postrach dla kurek sąsiadów na przykład. Atrakcji na pewno nie zabraknie i to też fajne jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczenięctwo ma to do siebie, że - choć pełne uroku - szczęśliwie szybko się kończy :)

   Usuń
 2. "Człowiek przy pierwszym dziecku każdego gatunku zachowuje się jednak głupkowato" - jakie piękne zdanie!
  <3

  /h.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, wiesz... Napinka. Matka roku. Te sprawy.

   Usuń

Prześlij komentarz